top of page
23116165_edited.jpg

Asst. Prof. Dr. İsmail ASLAN

İstanbul Bakırköy’de doğan ve ilk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamlayan İsmail Aslan, aslen Karabük Eflanilidir. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur.

     Vatani görevini 2005-2006 yıllarında Ankara’da Sağlık Tahakkuk Subayı olarak tamamlamıştır. 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak başlamış, yüksek lisans eğitimini Kozmetoloji alanında Hyalüronik asit içeren lipozom sistemleri üzerine yaparak tez çalışmasını 2010 yılında tamamlamıştır.

     2007-2016 yılları arasında Yeditepe Üniversitesinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Akademik görevleri yanında idari olarak Kozmetik Araştırma ve Üretim Biriminin kuruluşunda görev yapmış ve sırasıyla üretim müdürlüğü ve birim koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

İşletme-MBA Stratejik Yönetim ve Liderlik alanlarında yüksek lisans düzeyinde eğitimler almıştır. Doktora çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Travmatik beyin hasarı tedavisinde lipozom taşıyıcı sistemleri üzerinde yaparak tamamlamıştır.

2008-2019 yılları arasında Avrupa ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan In-Cosmetics ve Cosmoprof kozmetik organizasyonlarına aralıksız katılmıştır. Aralarında ABD, İtalya, İspanya, Fransa, Belçika, Almanya, Filipinler ve İngiltere olmak üzere 20den fazla ülkede eğitim ve konferanslar vermiştir.

Majistral Eczacılık-Compounding Pharmacy alanında ABD- San Diego’da yapılan farklı zamanlarda yapılan eğitimlere katılarak 100 ün üzerinde lipozomal formülasyon geliştiren İsmail Aslan’ın, 2015 yılında geliştirdiği lipozomal resveratrol hammaddesi, dünyanın en iyi 60 kozmetik hammaddesi arasındaki  Innovation Zone da Türkiye adına temsil edilmiştir.

     Ülkemizde yurtiçi ve yurtdışından gelen kozmetik sektörü profesyonellerine Dermakozmetik alanında eğitimler vermiştir. Akademik kariyeri boyunca 5000 üzerinde ARGE formülasyon çalışmaları ve tamamlanmış 300 ün üzerinde profesyonel kozmetik ürünün formülasyon tasarımında aktif rol almıştır.

Kozmetik kongrelerinde ve Farmasötik Teknoloji alanında lipozomlar başta olmak üzere yaptığı pek çok sözlü sunum ve 6 adet ödüllü çalışmaları bulunan İsmail Aslan’ın ulusal ve uluslararası pek çok bilimsel makaleleri, atıfları, kitap çevirisi ve patentleri bulunmaktadır. 2017 yılından itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesinde görev yapıyor olup, 2020 yılından itibaren Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Hamidiye Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı olmuştur. Üniversite Sanayi İşbirlikleri çerçevesinde Teknopark İstanbul ve Teknopol İstanbul Teknoloji Geliştime Bölgelerinde yerli ve milli probiyotikler ile ilaç-gıda-kozmetik taşıyıcı sistemler üreten SFA ARGE Yönetim kurulu Üyesidir.

© Tüm Hakları Preobio'ya Aittir.

Siyavuşpaşa Mah. Gümüş 1 Sk. No:19/A Bahçelievler/İSTANBUL

0850 888 55 37

  • Beyaz Instagram Simge
  • White Facebook Icon
bottom of page