top of page

Preobio Preo-Yoğurt

yogurt2.webp

Yoğurt Mayası

Preobio olarak ürünlerimizde kullandığımız probiyotik türlerin tamamını Türkiye’de ilk defa kendi coğrafyamızdan izole ettik. 
Binlerce yıldır bizlerle aynı topraklarda yaşayan probiyotiklerin, 
bağırsaklarımıza en adapte probiyotikler olduğuna ve bu uyumun ithal bakterilere oranla konakçıya daha faydalı olduğuna inanıyoruz. 

Probiyotik Deposu

Endüstriyel yoğurt ve mayalı ürünlerde sütün pastörize edilmesi, raf ömrü uzasın diye ilave edilen koruyucular, tükettiğimiz ambalajlı süt ürünlerinin probiyotik etkisini azaltmaktadır. Preo-Yoğurt Probiyotik Yoğurt Mayası kullanarak kendi geleneksel yoğurdunuzu kendiniz yapabilirsiniz! 

Preo-Yoğurt vegan diyetine uygundur. Hindistan cevizi sütü, soya sütü, badem sütü gibi bitkisel sütler ile tamamen vegan yoğurt mayalayabilirsiniz!

Sağlıklı Yaşam

Preo-Yoğurt'un her bir şasesinde bulunan 10 milyar CFU canlı probiyotik bakteriler, Preobio’nun geliştirdiği çift kapsülasyon teknolojisi ile; mide asidine ve sindirim enzimlerine dayanabildikleri ve bağırsaklara canlı olarak ulaşabildikleri için benzersizdirler.

Karın Ağrısı ve Şişkinliğe Son

Preo-Yoğurt Probiyotik Yoğurt mayasında kullanılan bakteriler özellikle seçilmiş maya ve probiyotik grubu türlerdir.

Lactobacillus bulgaricus, sütten  yoğurt yapmak için kullanılan birkaç bakteri türünden biridir. Bakteri sütte beslenerek laktik asit fermantasyonu yapar ve onu yoğurda dönüştürür. Enzimleriyle laktozu basit şekerlere parçalar. Ayrıca Lactobacillus bulgaricus fermantasyon yaparken yoğurda kokusunu veren asetaldehit sentezler. Preobio olarak kendi coğrafyamızdan izole ettiğimiz Lactobacillus Bulgaricus evde mayalayacağınız geleneksel yoğurdumuzun lezzet ve kokusunu oluşturur. S. thermophilus  de sütten yoğurt yapmak için kullanılan maya grubu bakteridir. Süt şekeri olan laktozu laktik aside dönüştürür. Laktik asitteki artış sütü yoğurdun jel benzeri yapı özelliğine dönüştürür. Yine coğrafyamızdan izole ettiğimiz  S. thermophilus  geleneksel yoğurdumuzun kıvamını oluşturur. Probiyotik maya içeriğinde bulunan Lactobacillus acidophilus ise probiyotik grubu bakteridir.
 

yogurt1.webp

Yapılan çalışmalarda L. acidophilus prebiyotik lif ile kullanıldığında yoğurdun, kolesterol seviyelerini sıradan yoğurttan % 7'ye kadar daha fazla düşürdüğünü göstermiştir.

Farklı 12 çalışma, probiyotiklerin gezgin ishalini önlemede etkili olduğunu ve Lactobacillus acidophilus'un bunu yapmada en etkili probiyotik olduğunu buldu.


L. acidophilus probiyotikler, karın ağrısı ve şişkinlik gibi IBS semptomlarını iyileştirir. Probiyotik bir destek olarak L. acidophilus, vajinoz ve vulvovajinal kandidiyaz gibi vajinal bozuklukların önlenmesinde faydalıdır. L. acidophilus tek başına ve diğer probiyotiklerle kombinasyon halinde, özellikle çocuklarda soğuk algınlığı semptomlarını azaltır. L. acidophilus probiyotikler belirli alerjilerin de semptomlarını azaltır.
 

bottom of page