top of page

Preobio Preo-Kids

kids2.webp

Yoğurt Mayası

Anne sütünde bulunan probiyotik türler Preo Kids ile sofralarınıza geliyor. Gelişme çağında Preo-Kids Probiyotik Yoğurt tüketen çocuklar ömür boyu güçlü bağışıklık ile sağlıklı nesiller haline geliyor.

Probiyotik Deposu

Preo-Kids'in her bir şasesinde bulunan 10 milyar CFU canlı probiyotik bakteriler, Preobio’nun geliştirdiği çift enkapsülasyon teknolojisi ile; mide asidine ve sindirim enzimlerine dayanabildikleri ve bağırsaklara canlı olarak ulaşabildikleri için benzersizdirler.

Çocuklarımız İçin

Preo-Kids, 6. Aydan itibaren bebeklerde ve çocuklarda, anne sütünde bulunan probiyotik ve prebiyotiklerin alımının devam etmesi için önerilen yoğurt mayasıdır. Bebek ve çocukların bağışıklık sistemlerinin gelişmesi, bağırsak mikrobiyotasının dengelenmesi ve özellikle salgın hastalıklara karşı korunmasında yardımcı olur. Hamile ve emziren annelerin tüketmesi de tavsiye edilmektedir.

Otizmle Mücadelede
Probiyotik Takviyesi

Türkiye’nin ilk ve tek probiyotik araştırma merkezi Lipro ile Tübitak Mam ortak çalışmalarındaki ön sonuçlara göre

Preo-Kids içeriğinde bulunan probiyotiklerin çocuklarda öğrenme kolaylığı sağladığı ve odaklanmayı arttırdığı gösterilmiştir.

Probiyotikler, sağlıklı bebeklerde ve çocuklarda akut kabızlığı, kolik ve asit reflüyü hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca antibiyotik kullanan çocuklarda ikincil enfeksiyonları ve ishali 
önlemeye etkilidir. Probiyotikler, bazı çocuklarda egzama ve alerjileri önlemeye bile yardımcı olabilir.

Preo-Kids Probiyotik Yoğurt Mayası içeriğinde yoğurt bakterileri yanı sıra çocuklar için etkili probiyotik türler kullanılmıştır.

kids1.webp

Sezaryen Doğumda Preo-Kids

Yetişkin kadınlarda en yoğun probiyotik bakterinin yaşadığı organlardan biri de vajina ve doğum kanalıdır. Doğum esnasında bebek, doğum kanalında ve vajinada bulunan probiyotik basiller ile etkileşime girer. Yeni doğan bebeklerin bağırsak mikrobiytası oluşurken bu etkileşim çok önemlidir. Sezaryen doğumlardan sonra bebeklerde sıkça görülen gaz sancısı ve sindirim sorunlarının temel nedeni bağırsak mikrobiyotasının tam gelişememesidir. Preo-Kids 6. Aydan itibaren bebeklerin bağırsak mikrobiyotasının gelişiminde olmazsa olmaz öneme sahiptir. Emziren annelerin kullanması da tavsiye edilir. Lactobacillus casei antimikrobiyel , antidiyareik  ve antimutajenik etkisinin kanıtlanmasıyla probiyotik olarak dikkat çekmiştir. Preo-Kids içeriğinde de bulunan suş, çocuklar üzerinde sağlığı destekleyici etkiye sahiptir.

bottom of page