top of page

Preobio Preo-C Plus

cplus2.webp

Vitamin C İçeren Probiyotik Deposu

Vücudumuzda birlikte yaşadığımız mikroorganizma sayısının, tüm vücudu oluşturan hücre sayısından fazla olduğu uzun süredir 
bilinmektedir. Bu mikroorganizmaların ise en yoğun kolonizasyonu 
gastrointestinal sistemde yani bağırsaklarımızdadır. 

Güçlü Antioksidan

Preo C Plus’ın her bir şasesinde bulunan 10 milyar CFU probiyotik bakteri, 
Preobio’nun geliştirdiği çift kapsülasyon teknolojisiyle mide asidinden ve sindirim enzimlerinden zarar görmeden bağırsaklara canlı olarak ulaşabilirler. Çok çeşitli faydaları olan probiyotiklerin bağışıklığı arttırmaya, kolesterolü düşürmeye, sızıntılı bağırsak semptomlarını iyileştirmeye, iltihabı azaltmaya, HIV gibi viral enfeksiyonların semptomlarını hafifletmeye, alerjik reaksiyonları önlemeye ve anemiyi azaltmaya yardımcı olduğu bilimsel çalışmalarca ortaya konulmuştur. 

Probiyotik Varsa Hayat Var!

C vitamini, insan vücudunda kaslar, kemikler ve kıkırdaklar gibi hemen tüm dokuların oluşturulması için ihtiyaç duyulan ve çeşitli yaralanmalardan sonraki iyileşme süreci açısından da büyük bir öneme sahip olan vitamin türüdür.

Serbest radikaller olarak adlandırılan zararlı moleküllere karşı antioksidan görevi de yapan C vitamini, besinlerden alınan demirin sindirim sistemi tarafından emilmesine ve vücutta depolanmasına da yardımcı olur. İnsan vücudu kendiliğinden C vitamini üretemediği için beslenme aracılığıyla vücuda almak gereklidir. 

 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetişkin bireylerde günlük C vitamini ihtiyacını ortalama 75 ila 90 mg olarak belirlemiştir. 

Preo C Plus her şasesinde 10 milyar CFU probiyotik bakteriye ek olarak, 100 mg C vitamini (ester C), patentli inülin Orafti Synergy ve Beneo Palatinose içerir. 

İnülin kandaki şeker seviyesinin dengelenmesine ve kalsiyum emilimini arttırmaya yardımcı olur, palatinose’un ise enerji salınımı ve yağ metabolizması üzerinde olumlu etkileri, çeşitli araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. 

Preo C Plus Laktoz ve Gluten gibi alerjen maddeler içermez. Vegan beslenmeye uygundur. 
 

cplus1.webp
bottom of page