top of page

Preobio Preo-Fit

fit2.webp

Yoğurt Mayası

Sporda beslenmenin önemi bilinmekte olup; aslında önemli olan ne ile beslendiğiniz değil bağırsaklarınızın neyi, ne kadar emdiğidir.
Bağırsak sağlığının doğal dengesini kaybetmesiyle bağırsak florası 
bozulabilir. Floranın bozulması, sporcular için sindirim ve besinlerin emilmesi sorunları demektir. Sadece bu da değil, sporcular yoğun egzersiz sırasında vücutlarına yükledikleri stres nedeniyle daha yüksek bağırsak sorunları riski yaşarlar.

 

Günlük Kalsiyum Emilimini %20 Artırır

Sinerjik etkiye sahip patentli inülin Orafti®️Synergy1, bağırsaklarda kalsiyum emilimini %20 artırır. Kolestrolün dengelenmesine yardımcı olur. Preo-Fit’in her bir şasesinde bulunan 10 milyar CFU canlı probiyotik bakteriler, Preobio’nun geliştirdiği çift enkapsülasyon teknolojisi ile; mide asidine ve sindirim enzimlerine dayanabildikleri ve bağırsağınıza canlı olarak ulaşabildikleri için benzersizdirler.

Glüten İçermez

Preo-Fit, içerdiği probiyotik türlerden gelen enzimatik aktivite ile sindirim sisteminizde çalışarak hem besinlerden biyoyararlanımı arttırır hem de arta kalarak depolanmaya eğilimli kalori fazlalıklarının giderilmesine yardımcı olur. Preofit; enerjik, güçlü ve zinde olmanızın yanı sıra formda kalmanıza destek olur. Gelenekten gelen şifa ile ilk günden itibaren gücü yanınızda hissedeceksiniz. 

Vegan Diyetine Uygundur

Preo-Fit, dök ye şeklinde kullanıldığı gibi mayalama yöntemiyle de tüketilebilir. 1 lt süt için kullanım talimatının “mayalama yöntemi ile tüketim” kısmında yazan şekilde, bir şasede bulunan 10 milyar probiyotik bakteri miktarını trilyonlara çıkartabilirsiniz. Mayalanmış yoğurt formunda günde en az 2 porsiyon tüketilmesi önerilir.

Preo-Fit, içeriğinde bulunan probiyotik bakterilerden özellikle Lactobacillus ailesinden türler; kilo kaybına, göbek yağının eritilmesine ve kilo kontrolüne yardımcı olur.
Bir çalışmada, 6 hafta boyunca içeriğinde Lactobacillus fermentum olan yoğurt tüketiminde vücut yağının %4 oranında azaldığı tespit edilmiştir.
125 aşırı kilolu katılımcının katıldığı başka bir çalışmada, 3 ay boyunca Lactobacillus rhamnosus tüketen grubun plasebo grubuna kıyasla %50 daha fazla kilo verdiği görülmüştür. Çalışmanın kilo koruma aşamasında ise plasebo grubu kilosunu korurken denek grup kilo vermeye devam etmiştir.
Bugüne kadar incelenen tüm probiyotik bakteriler arasında Lactobacillus gasseri kilo kaybı konusunda en etkili tür olarak 
belirlenmiştir. 
 

fit1.webp

Önemli miktarda göbek yağı olan 210 kişinin izlendiği bir çalışmada 12 hafta boyunca Lactobacillus gasseri alan katılımcıların vücut ağırlığında, organların etrafındaki yağlarda, vücut kitle indeksinde, bel çevresinde ve kalça çevresinde azalmalar gözlemlendi. Göbek yağı %8,5 oranında azaldı. Probiyotik alımını bırakan kullanıcıların 4 hafta içinde karın yağlarını tekrar kazandığı gözlemlendi.
Bir başka çalışmada 3 ay boyunca günlük Lactococcus lactis alan 135 aşırı kilolu katılımcı gözlemlendi ve plasebo alan gruba kıyasla daha fazla yağ kaybettiği belirlendi. Yağ kaybı özellikle kadınlarda daha belirgindi. Preo-Fit vegan diyetine uygundur, glüten içermez.

bottom of page